petarda

Od wielu lat bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się petardy achtung, które są absolutną klasyką polskich odpustów. Świętowanie ważnych wydarzeń można ciekawie urozmaicić przy pomocy materiałów pirotechnicznych. Podkreślają nie tylko radosny charakter imprezy, ale również robią duże wrażenie i pobudzają gości.

Czym są petardy achtung?


Warto mieć na uwadze, że petardy hukowe tylko imitują wybuch. Są wyłącznie produktem rozrywkowym i nie służą do niszczenia mienia. Dają naprawdę ciekawe efekty dźwiękowe oraz wizualne. Nie stanowią zagrożenia dla użytkownika, jeżeli są używane zgodnie z instrukcją obsługi. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Wybór petard jest ogromny, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć coś dla siebie. Petardy są też wykorzystywane do odstraszania dzikich zwierząt. Jest to również główna atrakcja okolicznościowych imprez. Dawniej produkowane były draskowe modele, które odpalało się podobnie do zapałek. Były one jednak bardziej niebezpieczne od modeli lontowych, dlatego po zmianie przepisów w 2017 roku zostały całkowicie wycofane z obiegu. Modele lontowe można spokojnie położyć na ziemi i dopiero później odpalić. Klasyczne petardy nie mają zbytnio skomplikowanej budowy. Proszek błyskowy lub czarny proch wsypuje się po prostu do tekturowej tuby z lontem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wkład składa się nie tylko z siarki, ale również węgla oraz azotanu potasu.

Zalety petard


Produkt może też zawierać aluminium, jeżeli daje bardziej wyrazisty efekt rozbłysku. Czasami dodawany jest jeszcze potas. Petardy achtung można kupić w dobrych sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Potrafią skutecznie podgrzać atmosferę każdej imprezy, ponieważ są bardzo efektowne. Należy jednak mieć na uwadze, że są to jedne z najbezpieczniejszych produktów dostępnych obecnie na rynku. Najlepiej wybierać produkty certyfikowane, które posiadają atesty. Do świętowania w gronie znajomych oraz rodziny idealnie nadają się małe petardy. Petardy to oczywiście najmniej widowiskowe materiały pirotechniczne. Mimo to mają swoich zwolenników, ponieważ cechują się naprawdę mocnym wybuchem. Niezwykle ciekawy jest efekt huku oraz krótkotrwały błysk. Dostęp do petard jest bardzo łatwy, dlatego nikt nie powinien mieć większych problemów z zakupem. Żeby zaopatrzyć się w materiał pirotechniczny wysokiej jakości wystarczy odwiedzić dobry sklep. Takie petardy jednak też mogą być niebezpieczne, dlatego lepiej uważać. Należy pamiętać, żeby odsunąć się na odpowiednią odległość po odpaleniu petardy.