dentysta

Regularne wizyty u dentysty są podstawą odpowiedniej higieny jamy ustnej. Dorośli, jak i dzieci powinni przynajmniej raz w roku udać się do gabinetu stomatologicznego. Niewiele jednak osób wie, kim jest chirurg stomatolog. Czym się różni od dentysty?

Chirurg stomatolog Tarnowskie Góry, a dentysta.


Stomatolog jest lekarzem, który leczy chore zęby, zajmuje się także zmianami zachodzącymi w okolicach przyzębia, języka oraz błony śluzowej. W przypadku bólu zęba należy udać się właśnie do niego. Jednak każdy musi mieć świadomość, że dentysta nie zajmuje się trudniejszymi przypadkami, takimi jak na przykład odsłonięcie zęba czy usunięcie ropnia. Chirurg stomatolog ma większe kompetencje w tym zakresie. Potrafi on wykonać zabieg chirurgiczny w okolicach całej jamy ustnej.

Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa.


W gabinecie chirurga stomatologa można przede wszystkim dokonać ekstrakcji zębów, w tym także implantów. Lekarz zajmuje się leczeniem chorób przyzębia przy pomocy zabiegów chirurgicznych oraz dokonuje nacięć i drenażu ropni występujących wewnątrz oraz na zewnątrz ust. Chirurg stomatolog Tarnowskie Góry ma kompetencje do wykonywania zabiegów i leczenia złamania szczęki. Jeśli jest konieczność rekonstrukcji żuchwy, oczodołu czy leczenia raka wargi to także w takim przypadku można udać się do gabinetu chirurga stomatologa. Są to tylko niektóre z zabiegów wykonywanych przez tego specjalistę. Warto jednak wiedzieć, że taki lekarz istnieje i zajmuje się trudniejszymi problemami, które mogą pojawić się w obrębie jamy ustnej.

Jak wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny?


Większość osób korzysta z prywatnych gabinetów stomatologicznych ze względu na znacznie lepszą opiekę medyczną. Przeważnie każdy ma swojego ulubionego i sprawdzonego dentystę. W przypadku chirurga stomatologa sprawa nie wygląda tak prosto ze względu na rzadkość odwiedzania takiego lekarza. Jednak warto zainteresować się okolicznymi gabinetami w celu sprawdzenia, który jest najlepszy. Przede wszystkim ważne jest doświadczenie chirurga stomatologa. Liczy się również wnętrze gabinetu oraz sprzęt, który jest używany podczas zabiegów. Ważne jest to, aby chirurg był również empatyczną osobą, gdyż bardzo często wizyty w gabinecie stomatologicznym wywołują u wielu pacjentów stres. Dobrze jest mieć zaufanego dentystę oraz chirurga stomatologicznego, którzy odpowiednio zadbają o jamę ustną i wybiorą najkorzystniejszą metodę leczenia. Każdy przecież chce cieszyć się jak najdłużej zdrowymi i pięknymi zębami.